• ساعت : ۲۱:۴۹:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ 
در راستای مقابله با شیوع بیماری كرونااقدامات بهداشت ودرمان صنعت نفت گچساران تشریح شد

 

این روزها که ویروس کرونا به نگرانی عمومی تبدیل شده و همه نهادها و سازمان‌های کشور برای مقابله با شیوع این ویروس بسیج شده‌اند ، بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران نیز در راستای مقابله با این بیماری تمهیدات لازم را اندیشیده‌ و در آماده‌باش هستند.

به گزارش روابط عمومی نفت وگاز گچساران ؛

دکتر محمدمحمدی رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران در گفتگو با خبرنگار پایگاه روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران ضمن تشریح اقدامات بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران در مبارزه با کرونا از همراهی و حس مسئولیت پذیری و همچنین تعامل گیرندگان خدمات و کارکنان قدردانی کرد.

 

آماده‌باش بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران

دکتر محمدی از آماده‌باش و تلاش مجموعه بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران برای تامین سلامت شهروندان و مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

وی گفت : در این راستا استقرار میز تریاژ در درمانگاه مرکزی و اورژانس و ایجاد بخش ایزوله برای پذیرش بیماران احتمالی ویروس کرونا برای پیشگیری از شیوع بیماری و درمان مبتلایان انجام و در دستور کار قرار گرفته است.

نصب و راه اندازی۲ دستگاه ونتیلاتور

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران اظهار داشت : با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش مراجعات بیماران تنفسی ، یکدستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) ، پیشرفته با هدف ارائه خدمات بهتر به بیماران در بخش ایزوله و یکدستگاه در بخش NICU نوزادان بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران جهت کاهش اعزامات نصب و راه اندازی شد. 

دکتر محمدی عنوان کرد : برای افزوده شدن این ۲ دستگاه جدید ، 8 میلیارد ریال هزینه شده‌است.

خدمات رسانی درمانگاههای عملیاتی 

وی بیان کرد : نیروهای بهداشت و درمان در درمانگاههای مناطق عملیاتی دشت گز ، پازنان ، رگ سفید ، سیاهمکان،  گوره ، بی بی حکیمه۲ ، بی بی حکیمه۱ ، بینک و نرگسی به صورت روزانه اقدام به تب سنجی و پایش کارکنان مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران می کنند.

کاهش چشمگیر مراجعات به مراکز درمانی

دکتر محمدی افزود : به دنبال شیوع ویروس کرونا ، مراجعات به مراکز درمانی بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران کاهش چشمگیری یافته است.

وی از همراهی و حس مسئولیت پذیری و همچنین تعامل گیرندگان خدمات جهت کاهش تجمعات برای مقابله با بیماری کرونا ویروس تقدیر و تشکر کرد.

ملاقات بیماران بستری شده در بیمارستان بعثت گچساران ممنوع شد

دکتر محمدی یادآور شد : در راستای جلوگیری از شیوع و گسترش ڪرونا ویروس ، ملاقات بیماران بستری شده در بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران ممنوع شد.

وی ادامه داد : با توجه به لزوم پیشگیری از شیوع بیماری ڪرونا ویروس و محدودیت‌هایی ڪه در اڪثر ادارات و نهادها وضع شده ، بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران  نیز متعهد شد در قبال حفظ سلامت بیماران و پرسنل خود و همچنین سایر هموطنان اقدامات ممنوعیت ملاقات بیماران را اعمال کند.

دکتر محمدی با بیان اینکه ملاقات ڪلیه بخش های بستری در این بیمارستان تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد ، تصریح کرد : بدیهی است ڪه هرگونه تغییر و برقراری مجدد برنامه ملاقات های بیماران بستری به اطلاع خواهد رسید.

 مردم فعلا به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نکنند

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران در ادامه از گیرندگان خدمت خواست در شرایط فعلی و تا عادی شدن اوضاع و رفع بیماری کرونا از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی صنعت نفت گچساران خودداری و فقط برای موارد اورژانسی به این مرکز مراجعه نمایند.

تلفن های 09165992822 و 24567 پاسخگوی سوالات مردم درباره کرونا

وی با اشاره به اینکه شماره موبایل 09165992822 و تلفن شرکتی24567 با رویکرد رعایت حقوق شهروندی و پاسخگویی سوالات جمعیت تحت پوشش در مورد بیماری کرونا در بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران به صورت ۲۴ ساعته فعال است ، گفت : جمعیت تحت پوشش از این طریق می‌توانند مسائل ، مشکلات و سوال‌های خود را در خصوص کرونا و مسائل مربوط به آن مطرح و پاسخ خود را دریافت کنند تا از بار مراجعه حضوری به مراکز درمانی کاسته شود. 

پایش خودروها در ورودی شهر گچساران توسط بهداشت و درمان صنعت

وی اضافه کرد : نیروهای بهداشت و درمان صنعت نفت و بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با استقرار در ورودی شهر گچساران (جاده پازنان) و اجرای طرح تب‌سنجی ، روزانه سلامت سرنشینان حدود۵۰۰دستگاه خودرو را پایش می کنند.

دکتر محمدی افزود : رانندگان و سرنشینان کامیون ها و خودروهای عمومی و شخصی در مبادی ورودی گچساران در ایستگاه های ویژه پایش سلامتی به صورت ۲۴ ساعته پایش و کنترل می شوند.

اجرای طرح تب سنجی کرونا برای کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

وی خاطر نشان کرد : برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و بر اساس وظیفه ذاتی بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران و برابر تصمیم ستاد کرونا ، تیم های تب سنجی کرونایی ، در ترمینال اختصاصی واحد اتوبوسرانی اداره ترابری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران مستقر شدند و در سه نوبت  اقدام به تب سنجی کرونایی از کارکنان شیفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران می کنند.

اقدامات ضدعفونی در مراکز و مناطق عملیاتی شرکت نفت و گاز

دکتر محمدی اضافه کرد : همه اماکن و مراکز درمانی بهداشت و درمان صنعت نفت ، ادارات و مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران هر روز برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ضدعفونی و گندزدایی می شود.

گفتنی است تب سنجی ، توزیع دستکش یکبار مصرف و ارائه ژل برای شست و شوی دست مراجعه کنندگان از دیگر اقدامات بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا می باشد.

مردم در خانه‌های خود بمانند

دکتر محمدی با اعلام اینکه دوره کمون (نهفتگی) بیماری کرونا ویروس 14 روز می باشد گفت : اگر همه به مدت ۱۴ روز در خانه بمانیم امکان ابتلا به حداقل می‌رسد و تا حدود زیادی میتوانیم زنجیره انتقال این بیماری را قطع نماییم.

 رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران تاکید کرد : از تمامی مردم تقاضا دارم که برای حفظ سلامت خود و دیگران در خانه‌های خود بمانند و در تجمعات حضور پیدا نکنند.

دکترمحمدی افزود : همچنین از مردم می‌خواهیم که در این روزها از مسافرت رفتن خودداری کنند. 

وی تصریح کرد : باید به توصیه‌های متخصصان و پزشکان مبنی بر قرنطینه خانگی توجه داشت ، تا بتوان از این بحران گذر کرد.

وی با تاکید اینکه در ایام عید نوروز امسال به خاطر شیوع بیماری کرونا دید و بازدیدی صورت نگیرد ، اضافه کرد : می‌توان با تماس تلفنی سنت حسنه صله ارحام را به جا آورد و از حال اقوام و خویشاوندان باخبر شد. 

استفاده از ماسک مناسب

 رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران به توصیه های در خصوص استفاده از ماسک و محافظت در برابر این بیماری پرداخت و اظهار داشت :  ماسک N۹۵ (تنفسی) برای مردم عادی توصیه نمی شود و افراد دارای علایمی مانند سرماخوردگی ، تب ، سردرد ، تنگی نفس  ، سرفه و ...  از ماسک های طبی استاندارد (بدون فیلتر ) استفاده نمایند و به هیچ عنوان نباید از ماسک N۹۵ (تنفسی) استفاده نمایند  .

وی ادامه داد : مردم عادی فقط در تجمعات و مکانهای پر ازدحام از ماسک طبی ساده استفاده کنند .

دکتر محمدی افزود : ماسک N۹۵ (تنفسی) مختص کادر درمان و افرادی است که در معرض مستقیم ترشحات تنفسی بیمار کرونایی قرار دارند .

هنگام خرید موازین بهداشتی را رعایت کنیم

دکترمحمدی ، لزوم رعایت نکات بهداشتی در هنگام خرید مایحتاج روزانه را به عنوان یکی از راه های پیشگیری و کنترل ویروس کرونا دانست و عنوان کرد : شهروندان در زمان مراجعه به فروشگاهها به اجناس دست نزنند و این کار را به فروشنده واگذار نمایند.

وی ادامه داد : شهروندان سعی نمایند با سطوح تماس مستقیم نداشته و در اولین فرصت دستان خود را با آب و صابون بشویند .

وی  افزود : در مورد خرید مایحتاج منزل باید یک نفر مامور خرید باشد و خرید روزمره به خریدهای پنج روز یک بار تبدیل شود. 

راههای پیشگیری

دکترمحمدی توصیه کرد : افراد با علائم سرماخوردگی خفیف در منزل بمانند ، استراحت کنند ، از مایعات گرم استفاده نمایند و لازم نیست به مراکز درمانی مراجعه کنند مگر علائمشان شدیدتر شود .

 وی تصریح کرد : راه‌های پیشگیری نیز توجه به مواردی ساده است که شامل شست‌وشوی کامل دست‌ها با آب و صابون به طور مداوم و در هر زمان ( در صورت عدم دسترسی به آب از ژل های ضدعفونی کننده با پایه الکل که نیاز به شست و شو با آب ندارند ، برای شستن دست استفاده کنید) ، خودداری از دست دادن ، پوشاندن دهان و بینی خود هنگام سرفه و عطسه با دستمال یا قسمت بالای آستین ، رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری از افراد بیمار ، پرهیز از تماس دست‌آلوده به چشم ، بینی و دهان خود ، خودداری از رهاکردن دستمال کاغذی مصرف‌شده در محیط و  مصرف نکردن مواد غذایی نیم‌پز است.

دکترمحمدی در پایان از زحمات پزشکان ، پرستاران ، کادر درمانی و کارکنان بهداشت و درمان در خدمات رسانی به بیماران تقدیر کرد.

در حال حاضر افزون بر ۱۳ هزار نفر تحت پوشش بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران قرار دارند

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0