• ساعت : ۱۸:۳۱:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ 
در آستانه چهل ویکمین سالگرد قیام مردم ولایت مدار شهرستان گچساران؛
یادواره شهدای قیام ۱۹ آبان ۱۳۵۷ در گچساران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران : چهل ویکمین سالگرد شهدای قیام خونین ۱۹ آبان سال ۱۳۵۷ با حضور اقشار مختلف مردم ، مسولین و خانواده های شهدا ، ایثارگران و کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مسجد شهیدان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران در بخشی از سخنان خود، گفت: پیام شهدای ۱۹ آبان این است که راه آنها را باید ادامه داد بدانیم که دشمن در حال تفرقه و نفاق است و باید حواسمان باشد.

وی در ادامه تصریح کرد همه باید زیر چتر ولایت فقیه باشیم تا دشمنان نتوانند کوچکترین آسیبی به مملکت برسانند. شایان ذکر است؛ در روز نوردهم آبانماه ۱۳۵۷ مردم انقلابی از مسجد صاحب الزمان به سمت مسجد کارگری شرکت نفت راهپیمایی کردند که با واکنش ماموران رژیم طاغوت روبرو و اقدام به گشودن آتش به سوی انقلابیون نمودند که تعدادشش نفر از جوانان گچساران در مسجد شهیدان امروزی(مسجد کارگری شرکت نفت) به شهادت رسیدند و تعدادی هم زخمی شدند تا این روز در تاریخ گچساران جاودانه بماند .
شهدای ۱۹ آبان ماه سید نجف بلادیان ،حسین کیامرثی، غریب پرویزی، مذکور پارسی، محمد فراشبندی و حسین امینی بودند که نامشان در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ماندگار شد .

درپایان این مراسم سراسر معنوی از خانواده های شهدای گرانقدر قیام 19 آبان گچساران تجلیل به عمل آمد.
گزارش:افشین خسروی
امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0