عنوان : مدیرعامل نفت گچساران: اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد ریالی برای ساخت جاده‎های دسترسی
زير عنوان : مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران از پایش خطوط لوله‎ جریانی نفت و گاز این شرکت با استفاده از پهپادی چندمنظوره در آینده ای نزدیک خبر داد.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ 
ساعت : ۱۱:۲۵:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران از پایش خطوط لوله‎ جریانی نفت و گاز این شرکت با استفاده از پهپادی چندمنظوره در آینده ای نزدیک خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هوشنگ صیدالی امروز (جمعه، دوم آذرماه) در حاشیه دومین روز از نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری در جمع خبرنگاران گفت: این پهپاد با استفاده از توان بخش خصوصی ساخته شده می‎تواند به دقت مسیری را که از قبل تعیین شده بپیماید و در نقاط از پیش تعیین شده توقف کند.


به گفته صیدالی، این پهپاد با بهره‌گیری از سنسورهای مناسب که روی آن نصب شده است، می‎تواند در پایش خطوط لوله‎ به کار گرفته شود.


وی با بیان اینکه شرکت نفت و‌گاز گچساران دومین شرکت از نظر رتبه تولید در بین شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب است، اظهار کرد: این شرکت افزون بر ۶۲۰ هزار بشکه توان تولید دارد.


صیدالی با اشاره به حمایت های شرکت گچساران از سازندگان داخلی گفت: بخش وسیعی از اقلام و قطعات مورد نیاز این شرکت ( حدود ۴ هزار قلم) از سوی سازندگان داخلی تامین می شود. حتی در مواقعی هم که کیفیت کالاهای ایرانی مناسب نیست سعی می کنیم از آنها در محل هایی که ریسک عملیاتی کمتری دارد استفاده کنیم تا این آزمون و خطا به ساخت بهتر کالاهای ایرانی کمک کند.


این مقام مسئول اظهار کرد: در بخش مسئولیت های اجتماعی هم شرکت گچساران موفق عمل کرده و توانسته در بخش های مختلف از جمله خدمات آموزشی، شهری، ساخت مدارس، حسینیه و ... به مردم منطقه کمک کند.


وی همچنین از صرف اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد ریالی برای ساخت جاده های دسترسی گچساران-گناوه و گچساران-باباکلان خبر داد و گفت: این پروژه هم اکنون در دست اقدام است.

 

صیدالی با بیان اینکه انجام کارهای تعمیراتی و اصلاحیه ها نقش موثری در اقتصاد مقاومتی، تولید و محیط زیست دارد گفت: در این راستا، 201 مورد اصلاحیه در واحدهای مختلف انجام و تعداد 693 مورد درخواست توسط نظام مشارکت و مهندسی سیستم ها و بهره وری به این اداره ارجاع شده است.


به گفته صیدالی، شناسایی و حمایت از شرکت ها و سازندگان و تولیدکنندگان داخلی و توانمندسازی آنها در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت کالای ایرانی یک ضرورت است که در این راستا نمایشگاه های نفت و گاز می توانند فرصت مناسبی را برای شناسایی شرکت های توانمند داخلی فراهم می کنند.

V5.1.0.0