عنوان : پایش خطوط لوله نفت و گاز منطقه گچساران با پهپاد به‌زودی آغاز می‌شود
زير عنوان : مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از ساخت نوعی پهپاد برای پایش خطوط لوله نفت و گاز با همکاری بخش خصوصی و راه‌اندازی آن در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ 
ساعت : ۱۱:۲۰:۱۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از ساخت نوعی پهپاد برای پایش خطوط لوله نفت و گاز با همکاری بخش خصوصی و راه‌اندازی آن در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به اهواز، هوشنگ صیدالی امروز (جمعه، دوم آذرماه) در حاشیه دومین روز دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت و حفاری در جمع خبرنگاران گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با ظرفیت تولید روزانه 620 هزار بشکه نفت، از لحاظ تولید در بین شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز جایگاه دوم را در اختیار دارد.

وی با بیان این‌که هم اکنون 7 هزار نفر در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران فعالیت می‌کنند، افزود: این شرکت از نظر توانمندی‌ها جزو قدرترین شرکت‌ها از نظر سرمایه انسانی است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران همچنین بر لزوم حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی تاکید کرد و گفت: بخش وسیعی از قطعات مورد نیاز شرکت نفت و گاز گچساران از سوی سازندگان داخلی تامین می‌شود و این شرکت همه تلاش خود را به‌کار گرفته تا بتواند از توانمندی شرکت‌های ایرانی استفاده کند.

صیدالی با اشاره به این‌که بیش از ٤ هزار قلم کالا از سوی سازندگان داخلی تامین شده است، تصریح کرد: شرکت نفت و گاز گچساران همه ریسک سازندگان داخلی را پذیرفته است و تلاش می‌کند سازندگان داخلی با اعتماد به نفس بیشتری به عرصه فعالیت وارد شوند.

وی ادامه داد: همچنین برای تولید نوعی پهپاد که قابل کاربرد برای پایش خطوط لوله نفت و گاز است از توانمندی سازندگان بهره گرفته‌ایم که درآینده‌ای نزدیک بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران درباره اقدام‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: مهم‌ترین اقدام‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی اختصاص هزار و ٦٠٠ میلیارد ریال اعتبار برای جاده‌سازی در شهرستان‌های گچساران و گناوه و احداث جاده گچساران و باباکلان بوده است.

صیدالی با اشاره به اجرای 29 بسته سرمایه‌گذاری برای توسعه ٢٨ مخزن در قالب قراردادهای عملیات محور متعلق به مناطق نفت‌خیز جنوب، تصریح کرد: از میان مخازن در نظر گرفته شده، ۹ مخزن متعلق به نفت و گاز گچساران است که یک پنجم بودجه 5 میلیارد دلاری یعنی یک میلیارد دلار به توسعه مخازن گچساران تخصیص داده شده است.


V5.1.0.0