رو عنوان : مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران خبر داد
عنوان : عملیاتی كردن اقتصاد مقاومتی با 30 هزار مورد فعالیت های تعمیراتی و پیشگیرانه شش ماه اول سال 97 در نفت و گاز گچساران
زير عنوان : مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از عملياتي كردن اقتصاد مقاومتي 30000 مورد فعاليت هاي تعميراتي، اصلاحيه تعمير كلي و غير مترقبه و پيشگيرانه در اين شركت در شش ماه ابتدايي سال 97 خبر داد .
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ 
ساعت : ۱۵:۳:۵۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

عملياتي كردن اقتصاد مقاومتي با 30  هزار مورد فعاليت هاي تعميراتي و پيشگيرانه شش ماه اول سال 97 در نفت و گاز گچساران

 

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از عملياتي كردن اقتصاد مقاومتي 30000 مورد فعاليت هاي تعميراتي، اصلاحيه تعمير كلي و غير مترقبه و پيشگيرانه در اين شركت در شش ماه ابتدايي سال 97 خبر داد .

 

به گزارش روابط عمومي، مهندس هوشنگ صيدالي در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي نفت گچساران اظهار داشت: 27569 درخواست كار تعميراتي اعم از پيشگيرانه، اصلاحيه، تعمير كلي و غير مترقبه در اداره نگهداري و تعميرات شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران انجام شده است .

 

وي با بيان اينكه انجام كارهاي تعميراتي و اصلاحيه ها نقش مؤثري در اقتصاد مقاومتي، توليد و حفظ محيط زيست پيرامون تأسيسات نفتي داشته است گفت : در همين راستا 201 مورد اصلاحيه در واحدهاي مختلف انجام و تعداد 693 مورد درخواست نيز توسط نظام مشاركت و مهندسي سيستم ها و بهره وري به اين اداره ارجاع شده است .

 

صيدالي افزود : در سال جاري نيز ساخت تبديل ترموكوپل دستگاه كاليبراسيون توربين رديف304 بهره برداري شماره 2 پازنان 2 و ساخت اسپيسر12 اينچ كلاس 600جهت ولو 12 اينچ خروجي ايستگاه گاز تقويت گاز  فشار ضعيف بي‌بي‌حكيمه 1و تعويض بيش از 500 متر لوله در سايزهاي مختلف جهت واحدهاي صنعتي و غير صنعتي در دستور كار قرار داشته است .

 

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران افزود : انجام تعميرات اساسي واحدهاي تقويت فشار گاز گچساران 1 و گچساران 3 و4  در بخش هاي مختلف نظير برق، ابزار دقيق ، مكانيك و رله هاي حفاظتي و تعميرات كلي مكانيك در اين شركت موجب جلوگيري از خروج ارز و حمايت از صنايع شركت هاي ايراني شده است .

 

وي با بيان اينكه اين اداره موفق به تعمير انواع روتور و درپوش الكتروموتور و بازسازي نشيمن گاه و بيرينگ به تعداد 150 مورد شده است از ساخت 100 عدد انواع صفحه كاهنده فشار (اورفيس) در سايزهاي مختلف و همچنين ساخت  بیش از 60  مورد فلنج از 4 اینچ تا 24 اینچ مورد مصرف در خطوط لوله جرياني نفت و گاز داد .

 

صيدالي در ادامه به ساخت بيش از 150 مورد قطعات مورد نياز توربين هاي وركسپور ، كلارك ، سولار ، رستون، رولزرويس شامل نشت بندهاي تفلوني، بوش و چرخ دنده ها اشاره كرد .

 

وي انجام اصلاحيه هاي مختلف نظير تلمبه هاي جديد بر روي بسته مواد شيميايي ضد رسوب واحد نمك زدايي ، اصلاحيه تعويض لوله ، تعمير 125 دستگاه شيرآلات متنوع فرآيندي در سايزها و نمونه هاي مختلف را از ديگر نقاط قوت كاركنان اداره نگهداري و تعميرات صنعت نفت گچساران عنوان و بيان كرد: فرآيند اين عملياتها به جز خودكفايي و ايجاد اشتغال در كشور نقش بي بديلي نيز در توليد نفت و گاز داشته است .

 

هوشنگ صيدالي اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال 27569 فقره درخواست كار تعميراتي اعم از پيشگيرانه ، اصلاحيه ، تعمير كلي و غير مترقبه و انجام تعداد 266 مورد كاليبريت ادوات مرجع در اداره نگهداري و تعميرات شركت بهره برداري نفت و گاز گجساران انجام شده است

 

 علي مراد كاظم پور

 


V5.1.0.0