رو عنوان : مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد
عنوان : انجام بیش از ۱۶هزار نقطه ضخامت سنجی خطوط لوله در گچساران
زير عنوان : مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از انجام بیش از ۱۶هزار نقطه ضخامت سنجی خطوط لوله در گچساران در شش ماهه نخست سال ۹۷ خبرداد.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ 
ساعت : ۱۶:۲۸:۳۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از انجام بیش از ۱۶هزار نقطه ضخامت سنجی خطوط لوله در گچساران در شش ماهه نخست سال ۹۷ خبرداد.
به گزارش روابط عمومي نفت گچساران؛مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در نیمه اول سال ۹۷ بیش از ۱۶هزار نقطه مستعد خوردگی در سامانه های لوله کشی تاسیسات را ضخامت سنجی کرده است.

مهندس هوشنگ صیدالی افزود: از آنجایی که وجود نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه یک سازمان مورد توجه است، پرسنل ادراه بازرسی فنی و خوردگی فلزات از زیر مجموعه مدیریت فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با آگاهی از اهمیت نقش و جایگاه خود در سازمان شرکت، با دقت تمام ضمن آشنایی به فنون پیشرفته روز در زمینه بازرسی فنی، بازرسی و حفاظت فنی از تجهیزات و تاسیسات شرکت را بعنوان مهترین دارایی های فیزیکی سازمان بعهده دارند.
.
وی ادامه داد: در این شرکت وجود ده ها کارخانه، تأسیسات و هزاران کیلومتر انواع خطوط لوله جریانی نفت و گاز و گستردگی و صعب العبور بودن منطقه اهمیت کار کارکنان این شرکت را به خوبی نشان می دهد .
صیدالی خاطرنشان کرد: کار بازدید و بازرسی های دوره ای طبق روال معمول در حال اجراست که از مهم ترین آنها می توان به حدود ۳۶۰ مورد نظارت بر تعمیرات اساسی تجهیزات ایستگاه های تقویت فشار گاز شماره-۱ و ۲ گچساران، کارخانجات نمک زدایی گچساران-۲ و بینک و تفکیک گرهای سرچاهی و بیش از ۱۱۰۰ مورد بازرسی های کارشناسی بر حسب درخواست ادارات عملیاتی شرکت اشاره نمود که مانع بروز نشتی های احتمالی گردید .
وی در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از مهم ترین پروژه های اجرایی که در دستور کار مدیریت فنی قرار گرفته بود بررسی وضعیت خوردگی و نظارت بر ایمن سازی خطوط لوله ورودی و خروجی مجتمع گاز و گاز مایع-۹۰۰ و بخشی از خطوط لوله درون تلمبه خانه حیاتی گوره بود که با بررسی های صورت گرفته از خطوط لوله مذکور، کار تعمیرات و ایمن سازی آنها به شکل مطلوب اجرایی شد .
مدیرعامل شرکت تمیزکاری و رنگ آمیزی تأسیسات نفت و گاز را اقدامی مهم در راستای زیباسازی و جلوگیری از بروز خوردگی دانست و گفت نظارت بر تمیزکاری و رنگ آمیزی تلمبه خانه گوره ، واحد بهره برداری بی بی حکیمه-۱ و گچساران این کار نیز بخشی ازفعالیت های این اداره می باشد که قابل تقدیر است.
مهندس صیدالی به نقش اینگونه بازرسی ها اشاره کرد و یادآور شد: نقش بازرسی ها و نظارت مستمر بر سیستم های پایش و کنترل خوردگی شامل ضخامت سنجی ادوات و تأسیسات ، مهمترین اقدام باز دارنده در بروز نشتی ، رخداد حوادث و وقوع خسارات جانی و مالی است که نیروهای این اداره در حوزه گسترده ی عملیاتی این شرکت با کنترل حدود ۱۶هزار نقطه مستعد خوردگی به روش ضخامت سنجی و التراسونیک در شرایط سخت منطقه انجام دادند .
به گزارش روابط عمومی نفت گچساران؛بازرسی فنی از تأسیسات، از مهمترین اقدامات بازدارنده از بروز حوادث است و فعالیت های بازرسی فنی، به مثابه معایناتی است که یک پزشک برای تشخیص بیماری و مخاطرات ناشی از آن انجام می دهد و در این صنعت با گستردگی ادوات و تجهیزات و خطرات موادی نظیر نفت و گاز و مواد شیمیایی جایگاه بازرسی فنی کاملاً محسوس است .
علي مراد كاظمپور

V5.1.0.0