يکشنبه, 29 مهر 1397 الاحد, اكتوبر 21, 2018           فارسی English

رو عنوان : گفتگو با جوانان موفق صنعت نفت؛
عنوان : هیچ گاه احساس تكراری بودن در صنعت نفت به من دست نداد
زير عنوان : جوان موفق صنعت نفت و گاز كشور در خصوص راز موفقيتش مي گويد: هیچ گاه احساس تکراری بودن در صنعت نفت به من دست نداد.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ 
ساعت : ۱۳:۳۰:۴۲
جوان موفق صنعت نفت در خصوص راز موفقيتش مي گويد: هيچ گاه احساس تكراري بودن در اين صنعت به من دست نداد.

 
مهندس سجاد خداياري، یکی از متخصصان جوان موفق شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران می باشد كه عليرغم جواني كارنامه درخشاني تا كنون از خود بجا گذاشته است.
 روابط عمومي نفت گچساران نفت در راستای فعاليت هاي خود،اين بار به سراغ يكي از جوانان فعال عرصه نفت و گاز كشور رفته است.
در ادامه گفتگوی انجام شده با وي كه موفقيت هاي چشمگيري را داشته است را می خوانیم.

به عنوان اولین سئوال لطفاً خودتان را معرفی کنید

 سجاد خدایاری متولد 1366 یکی از کارکنان  شاغل در شرکت نفت و گاز گچساران که طی آزمون و مصاحبه در بهمن ماه سال ۱۳۹۱ در این شركت مشغول به خدمت شدم.

مشخص است خیلی علاقمند به صنعت نفت هستید و انگیزه بالایی دارید

 بله من ،در یک خانواده نفتی بدنیا امدم و از همان اولین لحظات درک زندگی با بوی نفت و رنگ سیاهش آشنابودم و علاقه ی من به شغل پدر تا جایی بود که مسیر زندگی و دانشگاهيم به این سمت سوق دادم،به امید اینکه روزی در صنعت مورد علاقه ام مشغول بکار شوم.

انگيزه شما تحسين برانگيز است

 طی این پنج سال کار در واحد های متفاوت،هیچ گاه احساس تکراری بودن به من دست نداد و لحظه لحظه کار کنار همکارانم در صنعت در نهایت رضایت و لذت بوده و همیشه به دنبال ایجاد تنوع در کارم بودم بطوريكه  در این مدت توانستم در راه اندازی واحدهايي مانند نمک زدایی گچساران ۳ شركت داشته باشم  و همچنین کارگر نمونه واحد و پیشنهاد دهنده برتر سال ۹۵ و موارد دیگر باشم.

 تاکنون چه مقالاتی چاپ و عناوینی کسب نموده اید؟

این جوان نفتی به چاپ مقالات و رتبه‌هایی که تا کنون کسب نموده اشاره و بیان کرد:  تا کنون موفق به چاپ  و يا  ارائه  ۳۴مقاله ملی،بین المللی و ای اس ای شده ام  و از همایش های مختلف بین المللی معتبر زیادی مثل dnw, توفنورد آلمان،رویال سرت،اکسفورد سرت،تاییدیه علمی اتحادیه اروپا و….را کسب و همچمین در سومین همایش بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی در جمع مخترعان برگزیده باشم.


  در حال حاضر عضو انجمن نخبگان ایران و مرکز رشد شاهوار و نخبگان بسیج نفت هستم.

خدایاری در پاسخ به این سوال که تا کنون چه کتاب هایی را تاليف و گردآوری،ترجمه و به چاپ رسانده ايد
، با تشكر از همراهي مهندس نعمت الله اسدي مديرمحترم عمليات كه در اين زمينه پيش قدم و با انگيزه من را به عنوان يك جوان همراهي كرده است خاطرنشان کرد در حال حاضر پنج کتاب چاپ شده به نام های ،هیدرات های گاز طبیعی،روش های ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز،چاه های چند شاخه،افزایش تولید با تحریک اسید و کتاب آزمایشگاهی خواص سنگ مخزن و درحال حاضرمشغول تالیف دو کتاب فنی تجربی و دانشگاهي هستم.
گفتگو علي مراد كاظم پور

شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران