• ساعت : ۲۰:۵۹:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ 
گرامیداشت یاد واره شهدای روحانی كهگیلویه و بویراحمد در گچساران
یادواره ۳۴ شهید والامقام روحانی استان با مشارکت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

به گزارش روابط عمومی ، این یادواره صبح روز یکشنبه ۱۹ دیماه با حضور نماینده ولی فقیه استان ، فرمانده سپاه فتح ، امام جمعه شهرستان ، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت ، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز ، فرماندار ، دبیر شورای حمایت از موسسات و مراکز فرهنگی پژوهشی مرکز خدمات حوزه های علمیه ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در سالن آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد .

آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد به نقش روحانیت در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: اگر فقها و علما نبودند ارزشهای دینی و ولایت فقیه از بین می رفت و به تبع آن حکومت اسلامی در ایران شکل نمی گرفت و امروز دیگر اثری از اسلام در جهان نبود ، بنابراین روحانیت همیشه باید در میدان باشد .

وی در ادامه بیان نمود: کسی که راهش راه خداوند است و به فرمان رهبر الهی به میدان جنگ می رود همان شهید است .

سپس حجت الاسلام والمسلمین عبدالله اسدی دبیر شورای حمایت از موسسات و مراکز فرهنگی پژوهشی مرکز خدمات حوزه های علمی بیان نمود: انسانهای بصیر وظیفه دارند که رفتار و گفتارشان صحیح و درست باشد و آرمانهای انقلاب را برای نوجوانان و جوانان ترویج و تبیین کنند.

وی در ادامه گفت: سابقه این استان در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس درخشان است ، قبل از انقلاب شرکت نفت با اعتصابات باعث شد کمر رژیم پهلوی بشکند. همچنین این استان ، علمای بزرگواری داشت که خدمات شایان و ارزنده به مردم ارائه نمود.

تجلیل از خانواده های معزز شهدا و رونمایی از کتابهای چاپ شده در خصوص نقش روحانیت در دفاع مقدس پایان بخش یادواره شهدای روحانی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران بود.

گزارش : افشین خسروی

تصویر : وحید رضانژاد

 

 

 

امتیاز :  ۴.۳۳ |  مجموع :  ۱۲

برچسب ها

    V6.0.5.0