• ساعت : ۲۲:۵۸:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ 
سفر وزیر نفت به بام نفت ایران
وزیر نفت به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور و هیأت همراه به اتفاق نماینده شهرستان های گچساران و باشت ، امام جمعه ، مدیرعامل نفت و گاز ،فرماندار ، مسولان قضایی ، نظامی ، انتظامی و اجرایی در شورای اداری با مردم دیدار کرد

 

به گزارش روابط عمومی نفت و گاز گچساران ، جواد اوجی امروز جمعه نهم مهرماه در سفر یک روزه با مسولان کشوری و همراهی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز و دیگر مسئولان اجرایی ، نظامی و انتظامی گچساران ، از پروژه سد چم شیر ، مجتمع پتروشیمی ، ماشین سازی گچساران بازدید و پس از حضوردر گلزارشهدای والامقام و نثار گل و قرائت فاتحه در جلسه شورای اداری این شهرستان به میزبانی نفت و گاز در سالن اجتماعات آزادی با مردم دیدار و گفتگو کرد.

وزیر نفت هدف از این بازدید ها را با اولویت مناطق محروم ، شنیدن مشکلات و دغدغه های مردم دانست و گفت: پس از بازدید و شنیدن مشکلات عزیزان آنچه در حوزه اختیارات بنده است را پیگیری خواهم کرد و مسائل مربوط به دیگر حوزه ها را در جلسه هیئت دولت مطرح  می کنم تا در راستای مرتفع کردن آنها اقدامات لازم انجام بگیرد.

وی افزود : هدف اصلی وزارت نفت در دولت سیزدهم تکمیل پروژه‌های سنوات گذشته و غربالگری بر روی پروژه‌های نیمه تمام است که با مطالعات کارشناسی و تامین اعتبار مالی برای تکمیل ، به زودی قدم های خوبی در این زمینه برداشته خواهد شد .

نماینده ویژه ریاست جمهوری ادامه داد : استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ۸ میدان مهم نفتی می باشد که ۱۳ درصد از ذخایر نفت کشور را در خود جایی داده که با سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیون یورویی در سه پروژه ، میدان های گچساران ۱ و ۲ ، گچساران ۳ و ۴ و میدان بی بی حکیمه ، افزایش ۴۰ هزار بشکه نفت را خواهیم داشت که اشتغال زایی خوبی را به همراه دارد.

اوجی با اشاره به چالش نفت در جذب نیرو عنوان کرد: نزدیک به ۱۰ هزار سمت در صنعت نفت حذف گردیده و یک نیرو جذب نشده است سمت های حذف شده را مجددا احیا کردیم تا با اخذ مجوز از دولت و سازمان برنامه بودجه برای سمت های جدید تامین اعتبار کرده و در پی آن مشکلات نیروی های انسانی را حل کنیم .

وی همچنین دستور پیگیری رفع مشکل ۳۸۰ نفر نیروی حجمی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برای ثبت در سامانه ، ظرف مدت چهل و هشت ساعت آینده را صادر کرد .

وزیر نفت در ارتباط با مسئولیت های اجتماعی در نفت بیان نمود: در این سفر ، ۶۲ پروژه با اعتبار ۱۰۴ میلیارد تومان در حوزه های آموزشی ،رفاهی ، بهداشتی در این استان انجام و ۸۲ روستا به شبکه گاز متصل می شود و هزینه لوله کشی داخل منازل ۹۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی توسط اعتبارات وزارت نفت تامین خواهد خواهد شد تا قدم هایی در مسیر رضایت مردم برداشته شود .

سفر وزیر نفت به شهرستان های گچساران و باشت به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور پس از جلسه شورای اداری شهرستان باشت به پایان رسید .

گزارش : افشین خسروی

تصویر: وحید رضا نژاد

امتیاز :  ۴.۵۰ |  مجموع :  ۸

برچسب ها

    V6.0.5.0