• ساعت : ۲۰:۲:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ 
حفاظت از محیط زیست سرلوحه فعالیت های نفت و گاز
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران حفاظت از محیط زیست را سرلوحه کار خود می داند

به گزارش روابط عمومی ، علی جعفری دیزگانی در گفتگو با خبرنگار این شرکت اقدامات برجسته زیست محیطی را سرلوحه فعالیت های نفت و گاز دانست و اظهار نمود: محیط زیست مربوط به آینده است و ما وظیفه داریم از آن حفاظت کنیم تا نسل های آینده ما را سرزنش نکنند.

وی افزود : نفت و گاز گچساران در رسالت حفاظت از محیط زیست در کنار تولید صیانتی و پایدار ، پروژه‌های متعددی را در چند سال اخیر تعریف واجرا کرده است که می توان به جمع آوری گازهای همراه نفت در قالب طرح سرمایه‌گذاری ۲۸ میدان و ارسال آن به شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس اشاره کرد.

جعفری دیزگانی در ادامه گفت : تعویض تعدادی از دستگاههای توربوکمپرسور کارخانه گاز مایع ۹۰۰ مجتمع پازنان دو ، در راستای کاهش آلودگی هوا ناشی از سوختن گازدر مشعل ها و همچنین ایمن سازی خطوط جریانی نفت ، از تاسیسات گچساران به گوره ، تاسیسات نرگسی به بی بی حکیمه ، گل خاری به بینک ،خطوط لوله های تاسیسات گچساران یک ، دو ، سه و چهار در مجاورت روستای شله زار از دیگر اقدامات زیست محیطی نفت و گاز گچساران به شمار می‌رود .

سرپرست روابط عمومی تصریح کرد: در سال گذشته نزدیک به ۱۳۶ تن پسماند صنعتی از طریق شرکت های مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست مدیریت گردید و مقدار ۴۱۶ تن پسماند صنعتی قابل فروش از طریق اداره امور کالا به صورت مزایده به فروش رسید و طرح جمع آوری پسماندهای بازیافتی از منازل و مامورسرا ها با استفاده از نرم‌افزار پیامکی و تشویق کارکنان صنعت اجرایی شده است که تاثیر خوبی در جلوگیری از آلودگی محیط زیست را به همراه دارد.

وی عنوان کرد: فرآورش ۷۱۵۲۲ بشکه نفت از طریق دستگاه‌های سیار نفت MOT و تفکیک گرسیار MOS از دیگر فعالیت های زیست محیطی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است که ضمن پیشگیری از آلودگی محیط زیست قدم بزرگی در صیانت از تولید محسوب می گردد.

جعفری دیزگانی در ادامه گذری هم به سلج(لجن های نفتی) زد و گفت: مدیریت و فروش ۶۲۷ تن سلج از طریق کمیته ای در همین راستا کمک شایانی در زمینه پیشگیری از آلودگی خاک را به همراه دارد که تمامی این اقدامات توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نشان از احساس مسئولیت کارکنان این شرکت ، نسبت به حفاظت از محیط زیست می باشد .

سرپرست روابط عمومی ، ایجاد فضای سبز در محیط زیست را از مهمترین عوامل بیان نمود و گفت : فضای سبز در تعدیل دما ، افزایش رطوبت نسبی ، لطافت و جذب گرد و غبار تاثیر بسزایی را دارد و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در زمینه ایجاد ۳۵۰۰ مترمربع فضای سبز در تاسیسات قدم بزرگی در سال ۹۹ برداشت که قابل تحسین است .

جعفری دیزگانی در پایان خاطرنشان کرد: زندگی انسان چنان وابسته به محیط زیست است که به هیچ عنوان نمی‌توان آن را نادیده گرفت باید توجه داشت که محیط زیست بدون انسان میتواند زنده بماند ولی انسان بدون محیط زیست نمی تواند زنده باشد بنابراین حفاظت از محیط زیست را یک امر مهم بدانیم و سعی کنیم آن را برای خودمان و آیندگان حفظ کنیم.

گزارش : افشین خسروی

امتیاز :  ۳.۲۵ |  مجموع :  ۱۲

برچسب ها

    V6.0.5.0